Program
Menu
#concert #dj #drum&bass #electro #free mondays #grime #hip-hop #house #indie #live #rock #techno

TECHNO PILATES

(CZ)

KISS OR SLAP

(CZ)

THE DAMNED

(UK)

HARD DANCE VOL. 4

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

2016 THROWBACK

(CZ)

DNB WEDNIGHT

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

TECHNO NIGHT

(CZ)

STUDENT VIBES TUESDAYS #3

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

TECHNO[RAVE] #13

(CZ)

STUDENT VIBES TUESDAYS #4

(CZ)

DNB WEDNIGHT

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

TECHNO NIGHT

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

RAVE & GEAR

The biggest LGBTQ+ & gear party

HOVR ✶ HOUSE OF LOVE

PRIDE PARADE AFTERPARTY

SCHMALGAUZEN

(UA)

TECHNO PILATES

(CZ)

DNB WEDNIGHT

(CZ)

TECHNO NIGHT

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

HARD DANCE VOL. 5

(CZ)

DNB WEDNIGHT

(CZ)

MAINSTAGE PARTY

(CZ)

TECHNO[RAVE] #14

(CZ)

SICKICK

(CA)

FENG

(UK)

CLARA CUVÉ

(DE)

TR/ST

(CA)

FÄASCHTBÄNKLER

(CH)

CIRCUS BROTHERS SHOW

(CZ)

LILLY PALMER

(DE)

ANDY C & MC TONN PIPER

(UK)

HAKEN

(UK)

THE AMITY AFFLICTION, SILENT PLANET, VARIALS, ORTHODOX

(AU)

NOTION

(UK)

DIZZEE RASCAL

(UK)

MOIMIR PAPALESCU & THE NIHILISTS + THE STYLISTS

(CZ)

MATT HANSEN

(US)

YOUNG THE GIANT

(CA)

P/\ST: křest alba FOTR

(CZ)

ADRIÁN MILLS

(ES)

REFEW BIRTHDAY PARTY

(CZ)

1991

(UK)

SLOW PILOT TRIBUTES JEFF BUCKLEY

(BE)

RAZORLIGHT

(UK)

BRATŘI

(CZ)

EAGLES OF DEATH METAL

(US)

AGENTS OF TIME

(IT)

X CLUB.

(AU)

MCR-T

(DE)

VYPRODÁNO: VOILÀ

(US)

CATCH YOUR BREATH

(US)

FLOOR JANSEN

(NE)

WHITECHAPEL, SYLOSIS, 200 STAB WOUNDS, TRIBAL GAZE

(UK)

KOVACS

(NL)

CANN

(CZ)

DAFT FUNK LIVE

(UK)

THE HALO EFFECT, LACUNA COIL, OMNIUM GATHERUM

(SE/FI)

SON LUX

(US)

EIVOR, RABBITOLOGY

(FO)

#roxyprague
en

THE KILLS - NEW DATE

support: Husky Loops
Nekuřácký koncert

#concert #live #rock
Vyprodáno FB událost

V úterý se budete moci opět checkovat u vstupu s appkou MY ROXY - ke stažení zde. Můžete tak sbírat odměny za návštěvy, ale třeba i jet s Uberem z/do ROXY zdarma.

Line up:
19.00 Doors
20.00 Husky Loops
21.10 The Kills

Americko-britské duo The Kills se nakonec přeci jen představí českému publiku, a to v červnu 2017. V srpnu museli z důvodu akutní nemoci Alison zrušit pražský koncert v rámci jejich aktuální desky „Ash & Ice“. Dnes byl po dlouhém vyjednávání klubem ROXY oznámen náhradní termín 6. června 2017. 

Seznámení zpěvačky Alison Mosshart a kytaristy Jamie Hince je tak trochu osudovým. Ještě, když Alison působila v punk-rockové kapele Discount a Jamie ve více jemnější formaci Scarfo, potkali se náhodou na hotelu. Od první chvíle bylo jasné, že se budou skvěle hudebně doplňovat. Když se Alison vrátila zpět na Floridu, skládali hudbu na dálku a posílali si své nápady přes oceán. Chyběl pak už jen kousek k tomu, aby se přestěhovala do Londýna a tím společně započali novou kapitolu se jménem The Kills, dříve pod přezdívkami VV and Hotel.

Hned jejich první EP Black Rooster vydali pod dominantním labelem Domino Records, který v té době ulovil i Franz Ferdinand. Surový garážový lo-fi sound okořeněný trochu přidrzlým, ale lascivním hlasem Alison si brzy získal svůj okruh fanoušků a tak začala dvojice pracovat na nových albech. Každé z nich zní trochu jinak a je znát, že se snaží stále objevovat nový způsob vyjádření. To s sebou přineslo post-punkového ducha, ale i trochu indie hitovky jako je třeba „Last Day of Magic“ nebo „Cheap and Cheerful“ - skladby, které mají na Youtube přes 3 miliony zhlédnutí. Už jen díky této různorodosti je jasné, že The Kills nepotřebují nikoho dalšího - potřebují jen jeden druhého.

Po několikaroční odmlce teď následuje čas na popsání dalšího listu knihy. Nejenže je čeká spousta koncertů v klubech a na festivalech jako je třeba Coachella, Pukkelpop nebo Off Festival, ale také mají v plánu support shows pro Jack White nebo  The Black Keys, Krátce po oznámení tour jejich domovský label potvrdil i vydání v pořadí už páté desky „Ash & Ice“. Běhěm její tvorby hledali inspiraci i v dubstepu a raggae a sama Alison se nechala slyšet, že bude “completely different”. Malou předzvěstí toho, jak bude znít, je nedávný release klipu „Do it to death“, který se symbolicky odehrává na hřbitově za doprovodu spousty funebráků. Určitě to ale není pohřbení jejich hudby, ale spíše znovuzrození. Jestli máš The Kills k smrti rád, tohle si nesmíš nechat ujít.