Program
Menu
#concert #dj #drum&bass #electro #free mondays #grime #hip-hop #house #indie #live #rock #techno

Hugo Toxxx

LIVE

Climax

Chris Sadler, Rio, Manio

KHAMORO GALAKONCERT

SVĚTOVÝ ROMSKÝ FESTIVAL – 23. ROČNÍK

House Elements

Yannick, Jean Luc

#Welcome 2Prague!

KiNK live

(BG)

Joris Voorn

(NL)

FJAAK

DJ set (Berlin)

Mall Grab

(UK/AUS)

BE29: DC Breaks

& Crissy Criss (UK) ft. MC Daxta

BE29: Adriatique

(CH)

Scarlxrd

(UK)

Paula Temple

Grandmaster Flash

(US)

Meute

(DE) | Vyprodáno

Kollektiv Turmstrasse

(GER) LIVE

Danilo Plessow /MCDE

(GER) 3 hr set

Little Dragon

(SWE)

Denis Sulta

(UK) | 3 hr

MARK KNIGHT

(UK)

Ic3peak

(RU)

Bert and Friends

(CZ)

Katatonia & Sólstafir

Twilight Burials - EU tour 2022

The Driver Era

(US)

Jaga Jazzist

(NO)

Cult of Luna

(SWE)

Passenger

(UK)

Metronomy

(UK)

Fontaines D.C.

(IE)

Nothing But Thieves

(UK)

Tommy Cash

(EE) - day 1

Tommy Cash

(EE) - day 2

Daði Freyr

(IS)

Dodie

(UK)

Tate McRae

(CA)

Declan McKenna

(UK)

Clawfinger

(SWE)

Sigrid

EU/UK Tour

The Score

(US)

Postmodern Jukebox

(US)

Poets of the Fall

(FIN)

Russ

(USA)

ODLOŽENO

High Contrast

(UK)

ODLOŽENO

Yotto

(FIN)

ODLOŽENO

Boys Noize

(Berlin)

ODLOŽENO

Lordi

(FIN)

ODLOŽENO

JFDR

(IS) | at NoD

#roxyprague
en

Sigrid – EU/UK Tour

Předprodej začíná 3. 9. 2021 10:00

Vstupenky: 790 czk
LineupSigrid + special guest Thomas Headon

Talentovaná norská zpěvačka a skladatelka Sigrid Solbakk Raabe, známá jako Sigrid, vystoupí v rámci evropského turné 5. června 2022 v pražském klubu ROXY. Krásný hlas, silné a upřímné texty, odvážné melodie a bezmezná energie, to vše dělá z koncertního vystoupení Sigrid svěží zážitek plný emociálního uvolnění. „Miluji věci, které jsou super chytlavé a přímé, ale jiná moje část se snaží více experimentovat a zkoušet odlišné věci,“ říká sympatická zpěvačka. (originál : I love things that are super catchy and direct but another part of me is up for the more experimental and rying different things).

V roce 2013, tedy sedmnácti letech založila se sestrou kapelu s názvem Sala Says Mhyp. Skupina se brzy rozpadla, ale ještě v témže roce Sigrid odstartovala songem „Sun“ svou sólovou kariéru. O tři roky později zabodovala singlem „Don't Kill my Vibe“, se kterým dosáhla mezinárodního úspěchu. V březnu 2019 vydala své první album s názvem „Sucker Punch“ a vydala se jako předskokanka na turné s kapelou Maroon 5 a také s Georgem Ezrou. „Do kombinace jejího svěžího zpěvu, moderní produkce, osobitých textů a nenuceného projevu je snadné se zamilovat. Neváhá písničku ořezat na samotnou dřeň, když to potřebuje, nejsilnější je ale v energických vypalovačkách. A když se to spojí s textem, v němž se člověk snadno najde, nastává popové nebe.“ tvrdí Honza Balušek na portálu Musicserver, který album zařadil mezi nejlepší zahraniční desky roku.

Svůj přirozený talent potvrdila v květnu 2021 singlem „Mirror“, z něhož byl už v červenci 2021 „Hottest Song“ na Apple Music ve Velké Británii. „Sigrid se v písni, produkované dvojicí Caroline Ailin a Sly, představuje jako (další, ale co už) královna disca. Groovy basa, housové piano, řízné smyčce a refrén, který se s každým dalším poslechem zarývá do uší hlouběji a hlouběji.“ píše hudební kritik David Věžník. „Píseň je určitě inspirována diskem, ale vyrostla jsem i s kapelami jako Muse a ta opravdu tvrdá basa mi je připomíná,“ říká Sigrid o pulsující basové lince v intru písně, která v koncertní verzi doslova otřásá zemí. (It's definitely inspired by disco but also I grew up with bands like Muse and that really hard bass reminds me of them.) „Mám to ráda, protože při zpěvu potřebuji cítit basy v hrudi.“ (I love that because I need to feel the bass in my chest when I'm singing.)

Její popularita po celém světě roste. Úspěšně vystupovala na velkých festivalech, jako jsou Glastonbury, Reading & Leeds, Roskilde, Lollapalooza, Primavera, Isle of Wight, Latitude, Oya, Electric Picnic a Pinkpop. Vedle toho vyprodala koncerty ve Velké Británii a Irsku. Získala řadu hudebních ocenění, například cenu BBC Music Sound 2018, MTV Europe Music Adwards 2019 a Spellemannprisen. 

V Praze Sigrid vystoupí v rámci turné s názvem EU/UK Tour úplně poprvé na samostatném vystoupení a s sebou bude mít i speciálního hosta, Thomase Headona.