Program
Menu
#concert #dj #drum&bass #electro #free mondays #grime #hip-hop #house #indie #live #rock #techno

Climax

Chris Sadler, Enrico, Mathiass O'zana

Refreshment

Michael C, Tibiza, Melvin Coxx

RED MOON NEW YEAR´S EVE

NYE AFTER - STAY WITH US 2022

MANIO B2B ZU / STYX

Camo & Krooked

[AT]

Katatonia & Sólstafir

Twilight Burials - EU tour 2022

The Driver Era

(US)

Monolink

[GER]

Begin Again Tour: Ben Böhmer (live)

NEW DATE

Begin Again Tour: Ben Böhmer (live)

SOLD OUT

Trentemøller

Memoria album tour

Jaga Jazzist - ZRUŠENO

(NO)

Cult of Luna

(SWE)

HONNE

Passenger

(UK)

Metronomy

(UK)

Fontaines D.C.

(IE)

Nothing But Thieves

(UK)

Victor Ruiz

[BRA]

Tommy Cash

(EE) - day 1

Tommy Cash

(EE) - day 2

PSH: 20 let Repertoáru + DJ Wich

PSH: 20 let Repertoáru + DJ Wich

Daði Freyr

(IS)

Sub Focus

[UK]

Dodie

(UK)

half•alive: Give Me Your Shoulders

(TOUR)

Ic3peak

(RU)

Tate McRae

(CA)

Boys Noize

(Berlin)

BENNE

[NZ]

Declan McKenna

(UK)

Clawfinger

(SWE)

Sigrid

EU/UK Tour

The Score

(US)

Postmodern Jukebox

(US)

Scarlxrd

(UK)

Poets of the Fall

(FIN)

Russ

(USA)

Fast Food Orchestra + VOJTAANO

Xavier Rudd

(AU)

ODLOŽENO

High Contrast

(UK)

ODLOŽENO

Lordi

(FIN)

ODLOŽENO

Yotto

(Odd One Out/FIN)

ODLOŽENO

Little Dragon

(SWE)

ODLOŽENO

Denis Sulta

(UK) | 3 hr

ODLOŽENO

LENNY

ODLOŽENO

Bert and Friends

(CZ)

ODLOŽENO

Calin & STEIN27 společná tour + KOJO

ODLOŽENO

JFDR

(IS) | at NoD

#roxyprague
en

Sigrid – EU/UK Tour

Předprodej začíná 3. 9. 2021 10:00

Vstupenky: 790 czk
LineupSigrid + special guest Thomas Headon

Talentovaná norská zpěvačka a skladatelka Sigrid Solbakk Raabe, známá jako Sigrid, vystoupí v rámci evropského turné 5. června 2022 v pražském klubu ROXY. Krásný hlas, silné a upřímné texty, odvážné melodie a bezmezná energie, to vše dělá z koncertního vystoupení Sigrid svěží zážitek plný emociálního uvolnění. „Miluji věci, které jsou super chytlavé a přímé, ale jiná moje část se snaží více experimentovat a zkoušet odlišné věci,“ říká sympatická zpěvačka. (originál : I love things that are super catchy and direct but another part of me is up for the more experimental and rying different things).

V roce 2013, tedy sedmnácti letech založila se sestrou kapelu s názvem Sala Says Mhyp. Skupina se brzy rozpadla, ale ještě v témže roce Sigrid odstartovala songem „Sun“ svou sólovou kariéru. O tři roky později zabodovala singlem „Don't Kill my Vibe“, se kterým dosáhla mezinárodního úspěchu. V březnu 2019 vydala své první album s názvem „Sucker Punch“ a vydala se jako předskokanka na turné s kapelou Maroon 5 a také s Georgem Ezrou. „Do kombinace jejího svěžího zpěvu, moderní produkce, osobitých textů a nenuceného projevu je snadné se zamilovat. Neváhá písničku ořezat na samotnou dřeň, když to potřebuje, nejsilnější je ale v energických vypalovačkách. A když se to spojí s textem, v němž se člověk snadno najde, nastává popové nebe.“ tvrdí Honza Balušek na portálu Musicserver, který album zařadil mezi nejlepší zahraniční desky roku.

Svůj přirozený talent potvrdila v květnu 2021 singlem „Mirror“, z něhož byl už v červenci 2021 „Hottest Song“ na Apple Music ve Velké Británii. „Sigrid se v písni, produkované dvojicí Caroline Ailin a Sly, představuje jako (další, ale co už) královna disca. Groovy basa, housové piano, řízné smyčce a refrén, který se s každým dalším poslechem zarývá do uší hlouběji a hlouběji.“ píše hudební kritik David Věžník. „Píseň je určitě inspirována diskem, ale vyrostla jsem i s kapelami jako Muse a ta opravdu tvrdá basa mi je připomíná,“ říká Sigrid o pulsující basové lince v intru písně, která v koncertní verzi doslova otřásá zemí. (It's definitely inspired by disco but also I grew up with bands like Muse and that really hard bass reminds me of them.) „Mám to ráda, protože při zpěvu potřebuji cítit basy v hrudi.“ (I love that because I need to feel the bass in my chest when I'm singing.)

Její popularita po celém světě roste. Úspěšně vystupovala na velkých festivalech, jako jsou Glastonbury, Reading & Leeds, Roskilde, Lollapalooza, Primavera, Isle of Wight, Latitude, Oya, Electric Picnic a Pinkpop. Vedle toho vyprodala koncerty ve Velké Británii a Irsku. Získala řadu hudebních ocenění, například cenu BBC Music Sound 2018, MTV Europe Music Adwards 2019 a Spellemannprisen. 

V Praze Sigrid vystoupí v rámci turné s názvem EU/UK Tour úplně poprvé na samostatném vystoupení a s sebou bude mít i speciálního hosta, Thomase Headona.