Program
Menu
#concert #dj #drum&bass #electro #free mondays #grime #hip-hop #house #indie #live #rock #techno

Medun

(AT)

Wen & Porsche Boy

(SK)

Afterparty

Mark Knight

(UK)

I Hate Models

(FR)

Son Lux

(US)

Samey

(SK)

Ki/Ki

(NL)

Flowidus

(NZ)

Vojtanoo, Teekei, M Paelo

Jude & Frank

(IT)

bbno$

(CA)

Vojtaano, Valkomm, Rokka

070 Shake

(US)

Skiy

(DE)

Afterparty Depeche Mode

Danny Avila

(ES)

Korolova

(UA)

Daði Freyr

(IS)

Sara Landry

(US)

Bushwacka

(UK)

Thy Art Is Murder

(AU)

Highly Suspect

(US)

Infected Mushroom

(IL)

Postmodern Jukebox

(US)

A.M.C

(UK)

Yves Tumor

(US)

Yaeji

(US)

Peter Hook & The Light

(UK)

Forced To Mode

(DE)

ODLOŽENO

T-FEST

(UA)

ODLOŽENO

Monika Kruse

(Berlin)

#roxyprague
en

Sigrid (NO)

support Thomas Headon
Vstupenky: 790 czk
Pořádá Selection

Line-up: 19:00 doors, 20:00 Thomas Headon, 21:00 Sigrid
 

Talentovaná norská zpěvačka a skladatelka Sigrid Solbakk Raabe, známá jako Sigrid, vystoupí v rámci evropského turné 5. června 2022 v pražském klubu ROXY. Krásný hlas, silné a upřímné texty, odvážné melodie a bezmezná energie, to vše dělá z koncertního vystoupení Sigrid svěží zážitek plný emociálního uvolnění. „Miluji věci, které jsou super chytlavé a přímé, ale jiná moje část se snaží více experimentovat a zkoušet odlišné věci,“ říká sympatická zpěvačka. (originál : I love things that are super catchy and direct but another part of me is up for the more experimental and rying different things).

V roce 2013, tedy sedmnácti letech založila se sestrou kapelu s názvem Sala Says Mhyp. Skupina se brzy rozpadla, ale ještě v témže roce Sigrid odstartovala songem „Sun“ svou sólovou kariéru. O tři roky později zabodovala singlem „Don't Kill my Vibe“, se kterým dosáhla mezinárodního úspěchu. V březnu 2019 vydala své první album s názvem „Sucker Punch“ a vydala se jako předskokanka na turné s kapelou Maroon 5 a také s Georgem Ezrou. „Do kombinace jejího svěžího zpěvu, moderní produkce, osobitých textů a nenuceného projevu je snadné se zamilovat. Neváhá písničku ořezat na samotnou dřeň, když to potřebuje, nejsilnější je ale v energických vypalovačkách. A když se to spojí s textem, v němž se člověk snadno najde, nastává popové nebe.“ tvrdí Honza Balušek na portálu Musicserver, který album zařadil mezi nejlepší zahraniční desky roku.

Svůj přirozený talent potvrdila v květnu 2021 singlem „Mirror“, z něhož byl už v červenci 2021 „Hottest Song“ na Apple Music ve Velké Británii. „Sigrid se v písni, produkované dvojicí Caroline Ailin a Sly, představuje jako (další, ale co už) královna disca. Groovy basa, housové piano, řízné smyčce a refrén, který se s každým dalším poslechem zarývá do uší hlouběji a hlouběji.“ píše hudební kritik David Věžník. „Píseň je určitě inspirována diskem, ale vyrostla jsem i s kapelami jako Muse a ta opravdu tvrdá basa mi je připomíná,“ říká Sigrid o pulsující basové lince v intru písně, která v koncertní verzi doslova otřásá zemí. (It's definitely inspired by disco but also I grew up with bands like Muse and that really hard bass reminds me of them.) „Mám to ráda, protože při zpěvu potřebuji cítit basy v hrudi.“ (I love that because I need to feel the bass in my chest when I'm singing.)

Její popularita po celém světě roste. Úspěšně vystupovala na velkých festivalech, jako jsou Glastonbury, Reading & Leeds, Roskilde, Lollapalooza, Primavera, Isle of Wight, Latitude, Oya, Electric Picnic a Pinkpop. Vedle toho vyprodala koncerty ve Velké Británii a Irsku. Získala řadu hudebních ocenění, například cenu BBC Music Sound 2018, MTV Europe Music Adwards 2019 a Spellemannprisen. 

V Praze Sigrid vystoupí v rámci turné s názvem EU/UK Tour úplně poprvé na samostatném vystoupení a s sebou bude mít i speciálního hosta, Thomase Headona.